Create an account
 
Visit Our Friends


WesternPacificWeather


StormCarib


Skeetobiteweather


CASATORMENTAS.NET


CoCoRaHS


Texas Wx Station


Ralph's Trop WX

Your Weather

Select State From Drop Down

Select State From Drop Down

Quantitative Precipitation
New Page 6

Day One

Day Two

Day Three

Textual Report

Outlooks
New Page 3

6-10 Day Temp

6-10 Day Precip

8-14 Day Temp

8-14 Day Precip

Outlook Discussion

Storm2K: Users Journal


Users Journal
[ Journal Directory | Create an Account ]

Site member's automatically have the option to create their own journals and post comments.

Marmur czy granit a może konglomerat, jaki materiał na nagrobek
Posted on: 04-07-2017 @ 09:59 am

Nasza pamięć o zmarłych osobach objawiać się może w rozmaity sposób, a jednym z nich jest należyte przygotowanie miejsca na ostatni spoczynek. Różnych możliwości będzie tutaj co najmniej parę, a jednym z najbardziej popularnych to nagrobki. Na cmentarzach w naszym kraju przeważnie można zobaczyć nagrobki położone na mogile ziemnej, tak popularne jakiś czas temu grobowce ze względu na koszty są aktualnie wybierane dużo rzadziej. Nagrobki posiadają przeróżne kształty i rozmiary, w praktyce każdy z pomysłów da się zrealizować, jeśli tylko będą na to fundusze oraz miejsce. Można je także wykonywać z różnych surowców, zarówno sztucznych jak i naturalnych. Ceny za zrobienie takiego nagrobka mają dużą rozpiętość, między innymi zależą od jego użytych materiałów, kształtu i wielkości. W praktyce im bardziej nieregularne kształty, tym stawka będzie większa, ponieważ będzie na to potrzebne znacznie więcej pracy. Dokładnych wiadomości powinien udzielić kamieniarz, który będzie się zajmował wykonaniem, z nim ustalić będzie można wszystkie szczegóły.
Jedną z najważniejszych rzeczy przy wyborze nagrobka jest typ materiału, z jakiego zostanie on wykonany. Jest to o tyle istotne że przez kolejne wiele lat będzie on musiał stać na zewnątrz, w różnych warunkach pogodowych, na słońcu, deszczu i mrozie. Z takich też powodów raczej się nie zaleca wykonywania nagrobków z marmuru, które wprawdzie bardzo ładnie wyglądają, lecz po paru latach mogą zacząć się niszczyć. Bardzo dobrym natomiast surowcem na nagrobki Poznań jest granit, nie tylko jest naprawdę trwały, lecz również elegancki. Jakość granitu ma przełożenie na wysokość cen, gdyż nagrobki wykonane z granitu są dość kosztowne, znacznie mniej kosztują te zrobione z konglomeratów i lastriko. Dobrze wykonany nagrobek bez problemów da radę wytrzymać kilka dekad, rzecz jasna przy założeniu że się będzie o niego odpowiednio dbać. Do pielęgnowania powierzchni przeznaczone są specjalne preparaty, których systematyczne używanie nie tylko zapewnia ładny wygląd ale też przedłuża żywotność. Koniecznie zadbać również należy o stan fundamentów, powinny one być solidne i wytrzymałe.
Normal.gif


Last updated on 04-07-2017 @ 09:59 am


View More
View More
User Profile
User Profile
Create an account
Create an Account
PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Page Generation: 0.07 Seconds

:: Helius phpbb2 style by Trushkin.net :: PHP-Nuke theme by www.nukemods.com ::